Rejestracja

+48 609 401 479

E-mail

kontakt@gabinetreset.pl

Czynne

poniedziałek - piątek

Masaż Kobido to japoński liftingujący masaż twarzy, holistyczny zabieg odmładzający, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy, sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i promienna.

Masaż twarzy stanowi ważny element holistycznego systemu medycyny naturalnej. Zgodnie z japońską filozofią, piękno wynika z doskonałej harmonii zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego. Z wiekiem wszystkie nasze mięśnie osłabiają się, również te na twarzy, wiotczeją i tracą elastyczność. Masaż Kobido wzmacnia nasze mięśnie i poprawia kontur twarzy. Bez zastosowania skalpela oraz chemicznej ingerencji, można uzyskać rezultaty, o których marzy większość osób.

Kobido to rytuał, który bazuje na tradycji medycyny chińskiej. Do Japonii został importowany ok. XIV wieku. To jeden z najstarszych masaży na świecie. Jest uważany za najtrudniejszy masaż ze względu na fakt, iż charakteryzuje się największą liczbą najbardziej złożonych technik manualnych.

Kobido to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów na twarz. Masaż manualny wykonywany w serii potrafi zdziałać więcej niż operacja, ale nawet pojedynczy doskonale poprawia samopoczucie i wygląd. 

Żaden zabieg nie odpręża i nie pielęgnuje tak, jak dotyk rąk. Masaż ten w sposób naturalny niweluje napięcia mięśniowe, które przyczyniają się do zmarszczek mimicznych. Zapobiega starzeniu się skóry, poprawia kontur twarzy, podnosi policzki, spłyca bruzdy nosowo-wargowe, niweluje opuchliznę, worki pod oczami i opadające powieki. Ponadto polepsza metabolizm komórkowy, pobudza krążenie, dzięki czemu skóra staje się bardziej dotleniona i odżywiona, oczyszcza skórę usuwając toksyny i martwe komórki. Jego zadaniem jest również zniwelować nadmierne napięcie w okolicy szyi, klatki piersiowej i twarzy oraz stymulować produkcję składników skóry – kolagenu i elastyny. Ponadto masaż Kobido zapewnia pełny relaks i odprężenie, zmniejsza efekty bruksizmu, łagodzi bóle głowy, poprawia wzrok i reguluje bilans energetyczny całego ciała.

Masaż Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębsze warstwy naszej skóry i mięśni. Uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ energii, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Osiąga się to stopniowo. To proces, który z biegiem czasu przynosi zmiany, wpływając na coraz lepszy wygląd oraz samopoczucie.

Twarz po zabiegu wygląda wspaniale, jest gładsza, rozświetlona, napięta i promienna.

Jak przebiega masaż?

Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Najpierw wykonywany jest demakijaż, następnie głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy. Masaż kończy akupresura.

Sesja masażu Kobido jest rozpoczynana zazwyczaj od delikatnych ruchów, które relaksują i odprężają klienta. Dodatkowo w ten sposób znika napięcie, które może przeszkadzać w dalszych etapach masażu. W odpowiednim momencie masażysta przechodzi do masażu karku. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować.

Dopiero teraz można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. W ten sposób niwelowane są wszelkie napięcia mięśni.

Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale pozostałe etapy stosuje się też na szyi i dekolcie.

 

Częstotliwość zabiegów:

Masaż na początku najlepiej wykonywać co tydzień, zaleca się od 8 do 10 zabiegów. Następnie dobrze jest wykonać kilka zabiegów co dwa tygodnie. W celu utrzymania efektów oraz regularnego stymulowania mięśni i nerwów zaleca się wykonywanie masażu przynajmniej raz w miesiącu.

Kobido to godzinna sesja masażu, pozwalająca uzyskać dodatkowy efekt regeneracji i odzyskania sił, gdzie poprzez pracę na punktach akupresurowych przywraca się harmonię całego organizmu. Prowadzi to do maksymalnego relaksu, cudownych rezultatów w postaci widocznej poprawy kondycji skóry twarzy, a także lepszego samopoczucia.

Przeciwwskazania:

  • gorączka
  • stany zapalne skóry i przerwanie jej ciągłości
  • nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze
  • botoks (2 tygodnie), kwas hialuronowy (2 miesiące), nici liftingujące (6 miesięcy)